Szkolenie HATHA JOGA

23 stycznia 2021r nauczyciele Międzyszkolnego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej uczestniczyli w warsztacie szkoleniowym HATHA JOGA W KOREKCJI WAD POSTAWY. Organizatorem była Pani Monika Dygas – Instruktor rekreacji ruchowej i relaksacji.
Pani Monika Dygas podzieliła się z nauczycielami swoją wielką pasją jaką jest joga czyli system aktywności prozdrowotnej, który pomaga przede wszystkim zachować zdrowie fizyczne i psychiczne poprzez ćwiczenia ciała i umysłu.
W dalszej kolejności odbyły się zajęcia prowadzone zgodnie z ideą „Jogi akademickiej” opartej na ćwiczeniach fizycznych hatha jogi oraz technik relaksacyjnych. Były to grupy ćwiczeń:

  • w pozycjach stojących
  • w pozycjach siedzących
  • w podporach
  • w pozycjach leżących
  • ćwiczenia poprawiające koordynację półkul mózgowych oraz równowagę techniki relaksacyjne metodą Schultza i Jacobsona

Szkolenie było bardzo ciekawym doświadczeniem nie tylko od strony wykorzystania tej wiedzy w pracy zawodowej z dziećmi i młodzieżą z wadami postawy ale również jako doskonała technika relaksacji w życiu codziennym i bardzo ciekawy sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu.
RUCH JEST W STANIE ZASTĄPIĆ PRAWIE KAŻDY LEK, ALE WSZYSTKIE LEKI RAZEM WZIĘTE NIE ZASTĄPIĄ RUCHU WSZYSCY TO WIEMY NIE ZAWSZE STOSUJEMY

KONTAKT DO PANI MONIKI DYGAS:  monikat8@wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *