NOWA OFERTA ZAJĘĆ – GRUPA DIETETYCZNA

W roku szkolnym 2021/2022 została utworzona w naszym Ośrodku specjalna grupa dla dzieci z nadwagą i otyłością

Wychodząc naprzeciw problemom związanym z nadwagą i otyłością u dzieci i młodzieży oraz po analizie statystycznej uczestników zajęć gimnastyki korekcyjnej w MOGKIK, uwzględniającej wskaźnik BMI oraz centyle, w roku szkolnym 2021/2022 w naszym Ośrodku została utworzona specjalna grupa o nazwie „Dietetyczna” skierowana do chłopców z nadwagą i otyłością w wieku 9 – 13 lat.. Grupa „Dietetyczna” jako pilotażowy projekt, została zorganizowana z inicjatywy naszej koleżanki Pani Wiesławy Lipiec, która opracowała kompleksowy plan działań zmierzający głównie do redukcji masy ciała. Zostały opracowane specjalne zestawy ćwiczeń korekcyjno-odchudzających. Dzieci ćwiczą na zajęciach 2 x w tyg. po 45 minut oraz kontynuują ćwiczenia w domu pod okiem rodziców.

Na początku roku szkolnego wszyscy uczestnicy grupy zostali przebadani pod kątem występowania wad postawy. Następnie zostało zorganizowane  spotkanie z psychodietetykiem Panią Moniką Cieślą. W trakcie tego spotkania Pani Monika przedstawiła ogólnie problematykę dietoterapii u dzieci z nadwagą i otyłością a następnie wykonała indywidualne badania składu masy ciała dzieci oraz pomiary obwodów następnie podpowiedziała rodzicom jak odpowiednio zbilansować  dietę dziecka oraz ustaliła szczegóły dalszego postępowania dietetycznego. Zaplanowane zostały również warsztaty żywieniowe skierowane do dzieci ze szczególnymi potrzebami żywieniowymi uczęszczającymi do MOGKIK.

Kolejne spotkanie, sprawdzające efekty zmian żywieniowych zaplanowano na koniec I semestru (styczeń – luty 2022r ).

  Dzięki ćwiczeniom i zmienionym nawykom żywieniowym już widać pierwsze efekty ( redukcja masy ciała od 1kg do 3 kg  w czasie dwóch tygodni J ), obwody spadają. Dzieci czują się lepiej.

Czasem potrzebujemy małego impulsu, zachęty i wszystko zmienia się na lepsze.

 Szczególne podziękowania dla Pani Moniki Cieśli za profesjonalizm, opiekę i bezpłatną pomoc dla NASZYCH DZIECI I RODZICÓW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *